Nowe farby od GW

W końcu kupiłem farby z nowej serii technical od GW. Przy czym nabyłem tylko cztery z sześciu ponieważ, a zresztą po kolei.

Ryza Rust

Nie kupiłem.
Dlaczego? Jest to najzwyklejsza pomarańczowa farba, która tylko tym różni się od innych, że jest znacznie gęstsza i dedykowana do malowania za pomocą techniki suchego pędzla. W porównaniu z innymi farbami nie jest jakoś specjalnie warta zachodu. Efekt korozji można równie dobrze uzyskać w znacznie lepszy sposób za pomocą farb i pigmentów. O specjalnych preparatach nie wspominając.

Nihilakh Oxide

Nie kupiłem.
Dlaczego? Ponieważ jest to wash o trochę innej konsystencji, który chce udawać coś czym nie jest czyli patynę na elementach z brązu i mosiądzu. Niestety filmiki demonstracyjne na kanale GW mnie zraziły zarówno jeśli chodzi o sposób użycia jak i końcowy efekt.

Agrellan Earth

Kupiłem.
Chcę przede wszystkim porównać tą farbę z pastą z Penartu, którą opisywałem na początku roku. Pierwsza próba wygląda zachęcająco, ale chcę się jeszcze trochę tym pobawić.

Nurgle’s Rot

Kupiłem.
Jestem ciekaw jak naprawdę wygląda malowanie tym specyfikiem ponieważ filmy nie są zbyt dokładne. Choć całość wygląda na odmianę farby transparentnej już pierwsza próba pokazała, że nie jest tak do końca. Pożyjemy zobaczymy.

Typhus Corrosion

Kupiłem.
Powiem szczerze, że jestem pod bardzo, bardzo dużym wrażeniem tego produktu. Generalnie jest to połączenie washa z bardzo drobną pastą piaskową. Moim skromnym zdaniem genialne w swej prostocie rozwiązanie pozwalające na szybkie tworzenie efektów „syf kiła i mogiła, dlaczego czołg się nie świeci po manewrach”.

Blood For The Blood God

Kupiłem.
Bardziej dla nazwy niż dla efektu, bo farba ta wydaje mi się podejrzanie podobna do błyszczących Pactr. Pierwsze próby potwierdziły to i w dodatku okazało się, że podobnie do Nurgle’s Rot jest to farba transparentna. Może zatem się zdarzyć, że połączenie tych dwóch specyfików będzie całkiem pożądane.

Na koniec kilka zdjęć i fimik z tym co powyżej tyle, że z lektorem 😉

Wszystie cztery

A tak wygląda korozja

Tak pęka farba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »