Myjka ultradźwiękowa CD4900

Nie załapałem się na promocję w Lidlu w swoim czasie (brak Lidla na trasie praca-dom), ale w zamian wyposażyłem się w takie oto cudo. Sama myjka należy do grupy urządzeń „kosmetycznych”, czyli jest przeznaczona przede wszystkim jako element wyposażenia salonów kosmetycznych. Oznacza to niewielkie wymiary, stosunkowo małą moc i sensowny wygląd. W przeciwieństwie do myjek „elektronicznych”, które mają trochę większe rozmiary (by pomieścić np. płytę główną), większą moc i wyglądają mniej „designersko” czy też „przemysłowych” – dużych, głośnych, maszyn. Myjka jest oczywiście produkcji Chińskiej i wygląda tak:

Myjka CD-4900

Myjka CD-4900

Jak już wspomniałem całość nieźle się prezentuje, ale ma jedną drobną wadę… pojemnik jest za niski i nie wchodzi do niego słoiczek po gerberku, w którym myją się drobne części typu dysza.

Huston mamy problem

Huston mamy problem

Aero się mieści to najważniejsze

Aero się mieści to najważniejsze

Cóż mogę powiedzieć. Znalazłem małe pudełko po kremie Nivea, które jest płaskie i się mieści.

Kilka informacji technicznych

Myjka ma trzy poziomy (sz)mocy 6W-16W, 16W-24W i 24W-32W. Zakładam, że zakres wynika z pewnej niestabilności pracy samego urządzenia. Czas mycia można ustawić w zakresie od 3 do 7 minut (skok minutowy, dokładność 0,1s). Wygląda to całkiem znośnie i spełnia moje wymagania. Producent zaznacza, że urządzenie nie powinno pracować więcej niż trzy cykle bez przerwy. Po tym czasie należy mu dać 10 minut wolnego. Patrząc na blogosferę i FB, gdzie kilka osób narzekało iż myjki „się popsuły” należy zaufać producentowi.

Wady

Znalazłem dwie (poza wymiarami, bo tu ja pokpiłem sprawę). Pierwsza to trochę za mała moc urządzenia. Kwestia dyskusyjna i dużo zależy od tego jaki mamy budżet. Druga to straszne buczenie. Może jestem przewrażliwiony, ale kilka razy w życiu miałem do czynienia z tego rodzaju urządzeniami i to takimi trochę większymi i mocniejszymi, ale one aż tak nie bzyczały. Brzmi to jak komar w środku nocy po ciężkim dniu…

Zalety

Cena. 135PLN to nie jest aż tak dużo. Wygląd, bo moglem to postawić w kuchni i nie martwić się, że będzie odbiegać od ogólnie przyjętych standardów wzornictwa AGD (czytaj nie wygląda dziwnie). Łatwość obsługi.

Na zakończenie przypominam, że urządzenie działa w świecie prądu 220 i wody, dlatego należy zachowac szczególna ostrożność by nie zostać popieszczonym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »